apple touch icon

Jövőnk a víz

Mintaprojekt indult a Duna Múzeum gondozásában

A Híreink Rovathoz...

Az EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 "Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek" elnevezésű mintaprojekt negyedik eseménye október 24-én Kiskörén került megrendezésre. Az esztergomi Duna Múzeum által irányított program a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság területén, az igazgatóság munkatársainak segítségével zajlott.

IMG 8043 IMG 8037 IMG 7990

IMG 8066 IMG 8075 IMG 8088

A hat szakmai napból álló projekt negyedik eseményén a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziumának tanulói gyűjthettek hasznos tapasztalatokat a hazai vízüggyel kapcsolatban.  Az egész napos programra a diákok reggel érkeztek, és a helyszínen Fehér Györgyi, a Duna Múzeum múzeumpedagógusa és Fejes Lőrinc szakaszmérnök fogadta őket. A fiatalok először a szakaszmérnök előadását hallgatták meg a Tisza-tó kialakításáról, a vízügyi beavatkozásokról, Kisköre működtetéséről, a tó múltjáról, jelenéről és jövőjéről. Az előadás célja az volt, hogy a diákokban erősödjön a választott szakmájuk iránti elköteleződés, illetve hogy megértsék egy víztározó működési elvét, hasznosításának fontosságát. Az előadáson elhangzott az is, hogy Magyarország a Tisza vizét elsősorban mezőgazdasági vízellátásra és ökológiai célokra használja, de hasznosítják a folyót turisztikai célra, villamos energiatermelésre és a hajózó útvonal biztosítására is. Az előadást követően a diákok körbesétáltak a vízlépcső területén és megtekintették vízerőművet, a hajózsilipet, valamint a Kiskörei Hallépcsőt. A diákok a terepszemle közben is hasznos ismereteket szereztek a vízerőmű működésének elvével, annak környezetre, természetre gyakorolt hatásaival kapcsolatban.

dm