apple touch icon

Tanárok éjszakája a Szent Adalbertben

Mintaprojekt indult a Duna Múzeum gondozásában

A Híreink Rovathoz...

Október 13-án, pénteken este zajlott a „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek” című projekt keretében megrendezésre kerülő helyi szakmai nap az esztergomi Szent Adalbert Központban.

DSC4348 2  DSC4368 2  DSC4370 2

DSC4391  DSC4404  DSC4439

A szervezők a Keresztény Múzeumban idén megnyílt, Erdélyi Zsuzsanna Népi Vallásosság Gyűjteményébe hívták meg a pedagógusokat. Az este hat órakor kezdődő programot Fehér Györgyi megyei múzeumi koordinátor nyitotta meg az EFOP 3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 projekt bemutatásával, valamint beszélt a pályázati lehetőségekről is. Ezt követően Soós Sándor „Begyütt Jézus a házamba" című tárlatvezetését hallgathatták meg a résztvevők. Az este folyamán Kontsek Ildikó, a Keresztény Múzeum igazgatója tartott előadást „Adakozók és adományok - érdekességek a gyűjtemény történetéből” címmel, majd Vereckei András érdekes előadása hangzott el Erdélyi Zsuzsanna Népi Vallásosság Gyűjteményének pedagógiai alkalmazásának lehetőségeiről. A Tanárok éjszakáját közös beszélgetés, állófogadás és Esztergom múzeumainak múzeumpedagógiai börzéje zárta. Az esemény a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ, valamint a Duna Múzeum szervezésében került megrendezésre.

dm