A Skurc művészeti társulás közös kiállítása nyílik a Duna Múzeum Európai Közép Galériában, 2022 januárjában.

Skurc: a perspektivikus ábrázolásban a távolabbi alakok látszólagos kisebbedése, illetve az alakok rövidülésben való ábrázolása. A mélységbe vezető vonalak egymáshoz közelednek, és látszólag egy távoli pontban, az enyészpontban futnak össze. Különböző attitűdök bontakoznak ki a csoporton belül: a tervezés, a spontaneitás, a befelé, illetve kifelé figyelés, és a világra erőteljes reflektálás - amelyek végül szintén egy közös pontban találkoznak, végződnek. Egy-egy szegmenst taglalva viszik a befogadót közelebb egy univerzális, mégis egyéni percepcióhoz.

Tagok: Üveges Mónika, Németh Dávid, Matisz Richárd, Lázár Kristóf, Bencs Dániel, Németh László, Bencs Máté, Szalay Krisztina művészek.

Megnyitó: 2022. 01. 21. 18:30

Duna Múzeum, Európai Közép Galéria